(Видео) Апасиев: Услов за влада ќе биде СДС и ДУИ да одат во затвор

апасиев

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

  • Претседателот Димитар АПАСИЕВ во гостувањето во „Тешки муабети.”

„Левица има поднесено преку триесет кривични пријави против носители на јавни функции. Услов за влада ќе биде овие да одат во затвор.

ДПМНЕ има поднесено тужба против Левица, наместо да поднесува против СДС! Ние, со ограничените ресурси што ги имаме, даваме сѐ од себе да остане институционална меморија, утре да има црно на бело дека некој поднел кривична пријава и докази против некој функционер.”

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ