(Видео) Портпаролот на Левица и носител на ИЕ2, Амар Мециновиќ во ,,Студио+” на ТВ Плус

AM

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

,,Сите партии се ЗА срамните уставни измени освен Левица. ДУИ и ВРЕДИ го поставија како услов за Влада, ДПМНЕ и СДС уште во јуни 2023 година изразија спремност, а Максим и ЗНАМ денеска ја потврдија оваа позиција истотака. Уставните измени се национален срам и воопшто не се однесуваат на интеграцијата во ЕУ.” – вели Мециновиќ.

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ