(Видео) Крмов: Само ние поднесовме амандмани против етничката графа во личните карти

Прес конференција на пратеникот од Левица, Борислав Крмов

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

Борислав Крмов во одговор на новинарски прашања од денешната прес конференција: Не сме разговарале со ДПМНЕ, само ние поднесовме амандмани против измени на Законот за лични карти, односно, против воведување на категорија – етничка припадност во личните карти!

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ