ЛО Велес постави Закачалка на добрината

93872773_3218058168418515_3361657137209016320_o

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

Во пресрет на претстојниот христијански празник Велигден, а во контекст на незавидната економска ситуација во која се најдовме поради корона вирусот, ЛО Левица Велес реши од денес да ја постави оваа закачалка на хуманоста. Секој што има потреба може да земе, а оние кои сакаат да донираат можат да закачат кесе со храна. Важно е само истата да биде добро спакована и конзервирана. Закачалката ќе биде поставена пред нашата канцеларија секој ден од 6 до 16 часот.
Ги повикуваме сите граѓани да покажеме дека сме хумани кога е и најпотребно!

93872773 3218058168418515 3361657137209016320 o

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ