Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Амар Мециновиќ: Почната е трка за додворување на ДУИ

  „На ДУИ најмногу им одговараат предвремени избори сега, затоа што имаат ситуација на разединета албанска опозиција и сакаат да ескивираат ситуација како во 2020...

  Пратениците денес да го изгласаат предлогот за намалување на времетраењето на договорите на определено време

  На дневен ред на денешната седница во Собранието е ставен Предлогот на законот за изменување на Законот за работните односи, поднесен од пратениците на...

  ДКСК има надлежност да иницира поништување на решението на инспекторот Африм Салиу

  (*Реплика на Претседателот на Левица - Димитар Апасиев, на одговорот на претседателката на Антикорупциска Комисија, Билјана Ивановска, која изложи дека Комисијата нема надлежност да...

  Зошто Антикорупциската Комисија робува на ДУИ и до каде е законот за потекло на имот?

  (*Говор на Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, на седницата за пратенички прашања во Собранието. ,,Прашањето е наменето за Претседателката на фамозната Антикорупциската Комисија, на која...

  (Видео) Апасиев: Со кршење на процедурата се саботира Левица да поставува пратенички прашања

  „Покрај тоа што ние сме Парламент и парламентарна демократија којашто најретко има пратенички прашања, од 18 месеци, 12 систематски не свикувате пратенички прашања. Од...

  По поднесената кривична пријава од Левица, седниците за пратеничките прашања се враќаат во Собранието

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери, по пауза од една година се одлучи да свика посебна собраниска седница за пратенички прашања. Свикувањето на оваа седница...

  Последни објави