Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  (Видео) Велешани се` уште пијаат вода од штетни азбестоцементни цевки

  Едно од главните ветувања на градоначалникот на Општина Велес Аце Коцевски и политичката партија СДСМ на последните локални избори во 2017 година беше "ВЕЛЕС...

  ЛО Велес: Детското игралиште во градскиот парк претворено во змијарник

  Обраснати треви, џбунови, несредени лулашки е сликата во детското игралиште во градскиот парк во Велес. Оваа состојба веќе неколку години наназад е непроменета. Велес за жал...

  Башиноселскиот мост и покрај лошата состојба не е во приоритетите на министерот Бочварски

  Мостот на Вардар е дотраен и е во сериозна лоша состојба. Покрај укажувањата на експертите дека овој мост не е безбеден за користење и...

  Последни објави