Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  (Видео) Левица – Велес: Општина Велес планира нови 34 вработувања за партиски војници

  Коалицијата ДПМНЕ-ДУИ на последната седница на Советот на Општина Велес изгласа одлука во која се предвидува нови 34 вработувања, со единствен изговор зголемен обем...

  Левица – Охрид: Охридските села без вода во 21 век

  Жителите на с. Долно Лакочереј, секое лето, години наназад, скоро и да немаат вода, ни за пиење, ни за одржување лична хигиена. Според нивните информации...

  Безмалку 10 месеци поминаа откако за 2 минути со 14 жртви изгоре тетовската модуларна болница

  На 8 септември 2021 до темел изгоре тетовската модуларна болница. Во пожарот изгореа 12 хоспитализирани лица и двајца кои ги придружувале своите роднини во...

  Левица – Велес: На местото на стариот театар може да никне нова „зграда“

  На последната 16-та седница на Советот на Општина Велес, коалицијата ДПМНЕ-ДУИ изгласа одлука за уривање на зградата во која порано функционираше поранешниот театар ЈХК...

  (Видео) Левица – Центар: Боемска 2 во Дебар Маало – Пешачка зона, по иницијатива на Левица

  По бројните поплаки на жителите на Центар особено на оние од боемската четврт - Дебар Маало дека недостасуваат пешачки зони, советниците на Левица во...

  (Видео) Симонов: За Македонија преговорите со ЕУ се затворен лавиринт во кружна форма

  Ставот на Левица е прекин на преговорите со Бугарија! Уште тогаш бевме против тој договор за кој предупредувавме дека е штетен. И сега ако...

  Последни објави