Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Жителите на Карпош во заложништво на несериозноста на советниците на СДС и ГРОМ

Само неколку минути откако продолжи 14-та седница на Советот на Општина Карпош, чиј прв дел се одржа на 30.08.2022 година, истата беше прекината откако...

Левица – Карпош: На советниците на Левица не им беше дозволено поднесување анкетни листови – ќе гласаат против ДУП кој не ги содржи забелешките...

Вчера беше крајниот рок за поднесување анкетни листови во однос на предложените Детални урбанистички планови за Влае 2 (СЗ19) и за Жданец и дел...

(Видео) Ристов кон Јакимовски: Целиот државен апарат застана позади бензинската станица во Карпош на Пуцко Петрол

Претседателот на Совет во општина Карпош од редовите на Левица, Бранко Ристов во дебата со градоначалникот Стевчо Јакимовски потенцираше дека за спорната бензиска станица...

(Видео) Борислав Крмов кон Љупчо Пренџов: Вие излеговте како типичен апологет на олигархијата

„Јас колега Пренџов обично ги избегнувам вака личните реплики и таквите работи и се обидувам да се држам до темата, но, овој пат ќе...

(Видео) Апасиев кон Љупчо Пренџов: Вие како пинг-понг партија си коалицирате и со едните и со другите

„Почитуван колега Пренџов, доаѓате од една непостоечка партија ГРОМ, која што зема пет милиони денари народни пари, а не настапува сама на избори и...

Последни објави