Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Фудбалското игралиште во Пинтија потопено во фекалии

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, после силното невреме кое го зафати Скопје, каде падна голем потпорен ѕид на булеварот „Борис Трајковски” во...

Левица – Кисела Вода: Се повторува практиката на градење без запазување на сите законски регулативи

На потегот од населба Драчево (во правец на Пинтија на булеварот ‘’Борис Трајковски’’) деновиве интензивно се изведуваат градежни активности. Се работи за просторот наспроти...

(Видео) Советот на Кисела вода против проект за престој за деца со посебни потреби

Советниците на Левица поднесоа амандман за отворање на дневен престој за деца со посебни потреби. Со реализацијата на овој проект ќе се создадат услови...

Левица – Кисела Вода: Фирма осомничена од СЈО ќе го гради булеварот „Борис Трајковски”

Во типичен предизборен циркус, градоначалниците Петре Шилегов и Филип Темелковски во февруари најавија продолжување на изградбата на булеварот „Борис Трајковски" - дури 2 километри...

Кисела Вода против урбаната мафија во спрега на градоначалникот Темелковски

Локалниот огранок од Кисела Вода го поддржува утрешниот протест против спорниот ДУП, со кој се предвидува речиси 100 згради во Кисела Вода. Протестот ќе се...

Левица – Кисела Вода: Како изгледа населбата „11 Октомври“ под водство на Филип Темелковски

Од ветените проекти на градоначалникот Темелковски, ништо не е реализирано. Во предизборната кампања, Темелковски ветуваше дека ќе го врати стариот сјај на Кисела Вода. Меѓу...

Последни објави