Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  (Видео) Апасиев: Секогаш кога СДС е на власт се случува „косоваризација“ на Македонија

  „Овој процес се случува преку вештачки демографски инжинеринг. Во 90-тите, при сукцесија од СФРЈ, 61.000 лице доби државјанство по тој закон. Следно, ДУИ во 2004...

  (Видео) Левица: Тендерите помеѓу ЈП Градски Паркинг – Скопје и НекстСенс

  Владимир Кроневски е еден од првите директори кои ги назначи Димитар Ковачевски по стапување на премиерската функција. На Кроневски ова нема да му биде...

  СДСМ манипулира дека Левица ги блокира измените за „Недела – неработен ден“

  Владејачката партија и портпаролката и поранешна новинарка, Богданка Кузеска, во немоќ да ја оправдаат својата неспособност, во неколку наврати безобразно манипулираат дека Левица ги...

  Левица – Кисела Вода: Советниците на СДСМ демонстративно ја напуштија седницата поради свечената заклетва, при која се потпишуваа изјавите под име Република Македонија

  На денешната конститутивна седница на Советот на Општина Кисела Вода, советниците од СДСМ демонстративно ја напуштија седницата во знак на протест на свечената заклетва,...

  Левица поднесе кривична пријава против сопственикот на печатницата „Софија“ – Богданци која печатеше лажни флаери од име на Партијата

    Денес (среда, 3 ноември 2021 година), Правниот сектор на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство - Скопје поднесе кривична пријава за сторено кривично...

  Поддршка за штрајкот на машиновозачите од МЖ Транспорт

  Тргнувајќи од нашите идеолошки заложби како партија на класно освестените работници и единствена левичарска партија во Република Македонија, Левица во целост го поддржува штрајкот...

  Последни објави