Левица поднесе предлог Декларација за осуда на бугарските национал-шовинистички претензии

лого-ќош-лево-НОВО

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, денес одржа прес-конференција во прес-центарот на Собранието, кадешто обелодени дека, денес заедно со пратеникот Борислав Крмов, до претседателот на Собранието доставија предлог Декларација во 10 точки за осуда на бугарските национал-шовинистички претензии.

На прес-конференцијата тој ги образложи точките кои ја содржат предлог Декларацијата, коишто очекуваме да бидат прифатени од сите пратеници. Во продолжение следи целосната предлог Декларација.

[pdfjs-viewer viewer_width=0 viewer_height=800 url=https://levica.mk/wp-content/uploads/2020/10/ДЕКЛАРАЦИЈАТА-за-објава-21.10.2020.pdf download=true print=true fullscreen=true fullscreen_text=”View%20Fullscreen” zoom=auto ]

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ