Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Некатегоризирано

  (Видео) Симонов: За Македонија преговорите со ЕУ се затворен лавиринт во кружна форма

  Ставот на Левица е прекин на преговорите со Бугарија! Уште тогаш бевме против тој договор за кој предупредувавме дека е штетен. И сега ако...

  Одговорот на Бесими за инфлацијата е осиромашување на граѓаните, одврзани раце за газдите и десничарска економска политика

  Според Министерот за финансии Фатмир Бесими, за надминување на инфлаторната криза, во негови зборови - иако политички е многу непопуларно, препораките се да се...

  И Министерката Стојчевска го „заборави“ училиштето каде прв пат се одржуваше настава на македонски јазик

  Јазикот, историјата и културното наследство се темелот на идентитетот, а преку негрижата кон нив, оваа власт тенденциозно учествува во нивно уништување, а со тоа...

  Костадин Костадинов продолжува со нерационално трошење пари – 800.000 денари за посредување за обезбедување угостителски услуги

  Во време кога се поголемиот дел од жителите се соочуваат со социо-економска криза предизвикана и од нелогичните и крајно штетните мерки на Владата, градоначалникот...

  Фотоволтаични системи на јавните објекти во Кисела Вода

  Поради ценовниот шок со кој се принудени да преживуваат граѓаните, Левица поднесе иницијатива за поставување на фотоволтаични системи на сите јавни објекти во сопственост...

  По повод 79 години од смртта на Кочо Рацин делегација на Левица положи цвеќе на Лопушник

  Денес се одржа марш по повод 79 години од смртта на великанот Кочо Рацин, на кој учествуваа членот на Президиум и советник во Град...

  Последни објави