Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Говори во парламент

  (Видео) Обраќање на пратеникот Димитар Апасиев во македонското Собрание, по повод верификацијата на новите пратенички мандати.

  "Почитувани колеги пратеници, зедов збор со цел да го проблематизирам институтот “верификација” кој што постои во нашиот деловник и во нашиот закон (за жал)...

  (Видео) Апасиев: Оставката во правото е неотповиклива волја, а не чин на оценување

  Процедурално обраќање на пратеникот Димитар Апасиев во врска со „оставката“ на министерот за здравство Венко Филипче, која премиерот Заев си ја чува во фиока,...

  (Видео) Апасиев: Ветото од Бугарија е директна последица од Преспанскиот договор, а за тоа е виновен Заев!

  Обраќање на пратеникот Димитар Апасиев, во врска со Предлог-резолуцијата на ДПМНЕ за „црвените линии“ на македонските државни позиции: „Ќе почнам во еден гандиевски дух, односно...

  (Видео) Крмов: Ја силувате процедурата – Затоа не очекувајте кога вие нема да сте власт за вас да важат правилата

  Процедурално обраќање на пратеникот Борислав Крмов, на седницата на Комисијата за политички систем која противделовнички беше свикана за Предлог-законот за државјанства, на кој Левица...

  (Видео) Апасиев: Наместо да побарате стручно мислење од фелата, вие силеџиски ја свикавте седницата само да му угодите на Заев

  Процедурално обраќање на пратеникот проф. д-р Димитар Апасиев на Комисијата за политички систем, која силеџиски и противделовнички беше свикана за Предлог-законот за државјанства, кадешто...

  (Видео) Апасиев: Правото на амандмани не е резервирано само за великоалбанскиот шовинизам!

  Процедурално обраќање на пратеникот Димитар Апасиев, откако спикерот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери ги фрли во корпа амандманите на пратениците на Левица...

  Последни објави