Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Говори во парламент

(Видео) Апасиев до Заев: Дали имате нијет да го прекинете пописот и да донесете регулирани цени во приватното здравство?

На денешната седница за пратенички прашања, пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, упати две прашања до премиерот Заев. Првото прашање гласи:   „Не ли...

(Видео) Јавниот притисок на Левица ја натера владата да ја набави вакцината „СПУТНИК V”

Нашиот пратеник, Димитар Апасиев, уште пред Нова година, го праша министерот Венко Филипче, зошто навреме, односно уште во месец септември 2020, кога за тоа...

Борислав Крмов: „Целта на пописот е демографски и етнички инженеринг“

Законот за попис по редовна постапка тајно беше повлечен на 26 декември минатата година, а пратениците добија известување дури после два дена дека е...

Последни објави