(Видео) Мојсоска: Ова е попис за спас на ДУИ

Јована-800x445-1

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

„Дури и на едни вакви наштеловани податоци, бројот на македонско население е фрапантно намален и тоа не е затоа што Левица повика на бојкот! Туку затоа што истите корумпирани партии што го спроведоа пописот, во изминативе години ја доведоа Македонија да е најсиромашна држава во Европа и ние да имаме буквално наплив на иселеници.

СДСМ со пописот единствено ги задоволи хировите на ДУИ, поради кои беше прекинат пописот во 2011 година. Ќе потсетам на една бомба од Ел Чека, каде во наводен разговор помеѓу Али Ахмети и Муса Џафери, самиот Ахмети тврди дека пописот ако се спроведе под тие услови во 2011 година, тие ќе ги изгубат функционерските позиции.”

– Излагање на членот на Президиумот, Јована Мојсоска во вчерашната емисија на „Само вистина.”

 

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ