Апасиев од Битола: На овие избори ќе победи македонската платформа

440851283_1010869037062827_5902972504226819101_n

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев заедно со носителката на ИЕ5 Јована Мојсоска остварија средби со граѓаните на Битола. Широката поддршка за Левица во градот на Стив Наумов ја навестува сигурната пасокизација на СДС на 8-ми мај.

440857849 1010869063729491 2964273275046847246 n

Апасиев од Битола порача дека на овие избори народот треба да избере помеѓу трите платформи: софиската, тиранската и МАКЕДОНСКАТА платформа! Левица ќе коалицира со влада која ќе ги прифати црвените линии во одбрана на македонската држава.

440869982 1010869163729481 5793653828735190047 n

Носителката на листа Јована Мојсоска дополнително истакна дека Левица подава рака до ВМРО-ДПМНЕ за да се спречи промена на Уставот и да се стави крај на уцените кои водат кон федерализација на државата.

440882526 1010869193729478 8370213546978779908 n

На овие избори, македонскиот народ ќе стави крај на диктатите и поразите од режимот на СДС и ДУИ и повторно ќе ја возобнови Републиката!

440899529 1010869110396153 5203402707639277598 n
440863832 1010870690395995 4817925850372431682 n

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ