Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Додека Лимани се луксузура работниците немаат 4 месец плата

Додека директорот Локман Лимани од Алтернатива се луксузура во модерни канцеларии, репрезентации и патувања, вработените во АД ВОДОСТОПАНСТВО Скопје немаат земено веќе четврти месец...

Долгонајавуваното зголемување на пензиите е понижувачко

Во изминативе месеци во кои граѓаните се чуствуваат немоќно во однос на општите поскапувања за живеење, Владата на СДС и ДУИ, во манипулативен манир,...

Апасиев: СДС и ДУИ се спремни да го згазат Уставот, борбата со оваа квислиншка окупациска Влада ќе биде жестока!

Интервју на Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, за Весникот ВечерДодека Левица е во Собранието, криминалните и предавничките политики на власта ќе имаат свој архинепријател!...

Граѓаните на Општина Кисела Вода имаат право да знаат каде одат нивните пари

Општината е сервис на граѓаните и како институција е задолжена да работи чесно и домаќински со финансиите на граѓаните, да ги апсолвира и решава...

Поднесени Иницијативи за изработка на физибилити студија за формирање на јавни претпријатија за производство на електрична енергија

Во сите општини во Македонија, каде Левица има свои советници или советничка група, поднесе Иницијативи за донесување Одлука за изработка на физибилити студија -...

Левица против узурпирање на земјоделското земјиште од страна на крупниот капитал

Вчера се одржа XVIII Седница на Советот на Општина Свети Николе, каде се најдоа осум барања за поставување на фотоволтаични електрани, врз земјоделско и...

Последни објави