Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Од владеењето на СДСМ најголема колатерална штета имаат работниците

Во борбата на СДСМ со ветерници и целосно насочено внимание на искривување на сликата која ја претставуваат во јавноста, единствена колатерална штета се работниците. Оваа...

Загрозена и неизвесна иднината на илјадници вработени во Дрекселмаер од Тиквешијата и пошироко

Левица, по анонимни дојави од повеќемина поранешни и сегашни вработени во фабриката Дрекслермаер, лоцирана близу Кавадарци (ДММ), дојде до сознанија дека, во оваа компанија...

По роварењето во горните делови во Козле, Богоев пушти багери и во Горно Нерези

Тоа што можеш да го уништиш во првиот мандат, не го оставај за вториот, зошто може и да го немаш - ова е максимата...

Левица поднесе кривични пријави против спикерот на парламентот и против двајцата пратеници кои дојдоа заразени во Собранието

СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТ Денес, Политичката партија Левица и нејзините пратеници во Собранието на Република Македонија (Димитар Апасиев и Борислав Крмов) поднесоа пријава до Државниот санитарен...

Сомнителна распределба на средствата за субвенционирање на клими и велосипеди во Прилеп

Не стивнуваат реакциите на граѓаните за малверзацијата која им ја приреди Општина Прилеп со петте милиони денари субвенција, односно надомест на дел од трошоци...

Поднесена иницијатива за вонреден инспекциски надзор за градежни активности кај поранешниот хотел „Парк”

Деновиве, од поголема група граѓани добивме информации дека на локалитетот „Горица“- ОПШТИНА ОХРИД, се изведуваат градежни активности - изградба на хотел на местото на...

Последни објави