Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Левица – Кичево: Дваесет години еднојазичност и самоволие на ДУИ

Целата територија на Западна Македонија е одраз на насилието и безвластието на ДУИ, кои спротивно на Уставот и со најексплицитно деградирање на државните симболи,...

(Видео) Крмов: Ова не е пазар, Уставот мора да се почитува

Пратеникот Борислав Крмов, во одговор на провокативно прашање после вчерашната прес конференција, го објаснува кршењето на Уставот и законот од страна на собранискиот спикер...

(Видео) Прес-конференција на Димитар Апасиев за дипломатскиот скандал на спикерот Џафери

„Обраќањето на спикерот Талат Џафери на албански јазик, пред Комитетот за надворешни работи во Брисел, е спротивно на Амандманот 5, став 1 од Уставот...

Последни објави