Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  (Видео) Апасиев: Методологијата за пописот не е подзаконска материја, кај нас Парламентот се заобиколи како единствен законодавен дом

  Излагање на претседателот на Левица, Димитар Апасиев, на денешната подготвителна Седница за разјаснување на правните прашања околу контроверзниот Закон за попис на населението, домаќинствата...

  (Видео) Апасиев до министерката за труд Јагода Шахпаска за стечајците од велешки „Лозар”

  Зошто Министерството за труд и социјална политика не постапува по пресудите на Управниот суд донесени во корист на обесправените стечајни работници од поранешниот агрокомбинат...

  (Видео) Крмов до Маричиќ: Се сомневаме дека неправилно издадените 100 илјади Изводи ќе се злоупотребат во пописот

  Пратеничко прашање на пратеникот Борислав Крмов кон министерот за правда, Бојан Маричиќ во врска со работата на директорот на Управата за водење на матичните...

  Спикерот ги одолговлекува законите за помош на стопанството

  Процедурално обраќање на пратеникот Димитар Апасиев, по повод одолговлекувањето за свикување на 36-та седница за петтиот пакет мерки, од страна на спикерот Талат Џафери. „Вистината...

  (Видео) Крмов кон Мицевски: Вие требаше да реагирате за непопишување на дијаспората на лидерската средба

  „Во ситуација кога власта беше ставена на колена, разграничувањето на резидентното население и дијаспората требаше да се најдат на преговарачка маса, за да бидат...

  (Видео) Крмов: Ние се залагаме за правична застапеност, ама класна правична застапеност

  Контрареплика на пратеникот Борислав Крмов кон пратеничката Арта Биљали - Зендели „Деведесет проценти од дијаспората била албанска - тоа не е точно. Имаме многу поголема...

  Последни објави