Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Левица – Прилеп: Надлежните инспекции во заштита на директорот на Царинска управа – Горан Сугарески

  Бројни прекршувања со узурпирање на јавна површина и прикривање на фактичка сопственост. Неформалниот сопственик на Кафе-Клуб Табу и Ла Пиаца во Прилеп - Горан Сугарески,...

  ЛО Прилеп: Општинските власти години наназад со милионски суми го ограбуваат народот

  За десетина години, Општина Прилеп е „легално ограбена“ скоро 12 МИЛИОНИ евра со тендери дадени на само неколку „блиски“ приватници за патна инфраструктура, или...

  Дали е на повидок искористување на деца-ученици во политички цели?

  Директори на средни училишта од нашиот град свикале состанок со претседателите на сите одделенија, со физичко присуство и зад затворени врати. Состанокот треба да...

  Сомнителна распределба на средствата за субвенционирање на клими и велосипеди во Прилеп

  Не стивнуваат реакциите на граѓаните за малверзацијата која им ја приреди Општина Прилеп со петте милиони денари субвенција, односно надомест на дел од трошоци...

  (Интервју) Јованоски: Оптимистички сме расположени дека ќе влеземе во совет со достоинствена и некоруптивна екипа

  Иван Јованоски, модератор на Локалниот огранок на Левица во Прилеп На политичката сцена забележително е делувањето на Левица особено во Парламентот. Какво е дејствувањето и...

  Вработените во ЈП ПУП реагираат – ”Исплатен ни е само дел од платата за февруари од 5000 денари”

  ЈП ПУП-Паркинзи од Прилеп на своите вработени им има исплатено само дел од платата за месец февруари во висина од 5000 денари, на 29.03.2021...

  Последни објави