Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Левица – Кисела Вода: Фирма осомничена од СЈО ќе го гради булеварот „Борис Трајковски”

Во типичен предизборен циркус, градоначалниците Петре Шилегов и Филип Темелковски во февруари најавија продолжување на изградбата на булеварот „Борис Трајковски" - дури 2 километри...

Левица – Центар: Власта повторно и удоволи на урбаната мафија

РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ Занемарувајќи ги сите граѓански иницијативи, апелите од експертите и добробитот на жителите на Општина Центар, владејачката СДСМ, по кој знае кој пат...

Левица – Ѓорче Петров: Дивите депонии – симболи на Општината Ѓорче Петров, а Ѓорчепетровци „зависници“ од токсичен воздух.

Добро познатиот продорен мирис на запалена пластика и гума, денови наназад е каракеристика на амбиентниот воздух на жителите на Ѓорче Петров. Очигледно е дека...

Кисела Вода против урбаната мафија во спрега на градоначалникот Темелковски

Локалниот огранок од Кисела Вода го поддржува утрешниот протест против спорниот ДУП, со кој се предвидува речиси 100 згради во Кисела Вода. Протестот ќе се...

Левица – Центар: Зошто може да се спроведе конкурс за „Треска”, но не и за „Холидеј Ин”?

Пред три дена, Општина Центар на Електронскиот систем за јавни набавки и официјалната веб-страна на Општина Центар (конечно!) го објави Конкурсот за изработка на...

Левица – Центар: Повторно се уништува зеленило во Општина Центар од локалната власт

Иако безброј пати повтори - „Ниедно дрво нема на ул. „Орце Николов“ да биде исечено“, денес градоначалникот Саша Богдановиќ направи масакар. Всушност, онаму каде...

Последни објави