Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Трета левичарска планинарска тура – Горно Врановци

Екипата на Левица, овој викенд, покрај поројниот дожд и лошите временски услови, не се поколеба да ја испешачи планираната планинарска тура од Горно Врановци,...

Национализација на спортските терени и запирање на самоволието на профитерите – концесионери

Иако во Куманово недостасуваат тревнати фудбалски терени и има потреба од нови, за жал кумановските деца и спортисти останаа без уште еден терен.Според она...

Концесионерот на Олимписки базен ги зголеми цените за влез поради петсто отсто зголемување на цените за електрична енергија

Астрономски цени се најавени за влез на Олимпискиот базен во Скопје, a во образложението на соопштението кое Олимписки Базен го објави денес се вели...

За прв пат билатерален спорт влегува во преговарачка рамка на ЕУ врз грбот на Македонија

Две години Левица предупредува за штетноста од преговорите со Бугарија и бара нивен прекин. Владата на СДСМ и ДУИ, која не зависи од електоратот,...

Титула шампиони на Македонија со знаме на соседна Албанија

Фудбалерите на Шкупи (поранешни Слога Југомагнат) одиграа одлична сезона која ја заокружија со шампионска титула во Првата македонска фудбалска лига. Избраниците на Гоце Седлоски покажаа...

(Видео) Непотизам и политичко влијание е неприфатливо во спортот

Ангела и Деана Прилепчански како млади и талентирани спортистки во уметничко лизгање, од минатата година, без основ се исклучени од репрезентацијата на Македонија и...

Последни објави