Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Аврамоска: ДПМНЕ и нивните локални медиумски сателити шират лаги и клевети за присуство на комисии

  Излагање на советничката Виолета Аврамоска за пласираните невистини во одредени медиуми дека поради нејзино отсуство, не се изгласа социјална помош за неколку семејства. Зошто...

  Левица – Кавадарци: Наместо паркови, добиваме паркинзи

  Иако ЈП Паркинг Кавадарци тоне, а Советот на Општина Кавадарци непрестајно го помага со субвенции, жителите на Кавадарци реално не чувствуваат некоја позитивна промена...

  Левица – Прилеп: Сработиле или не, патните трошоци редовно ги прокнижуваат и ги нараснуваат со секој изминат квартал

  Минатите предвремени избори СДСМ, излезе со ветување за укинување на надоместокот за патни трошоци. Ова бомбастично ветување никогаш не се оствари, а следуваше после...

  (Видео) Левица – Охрид: Депонијата гори, изградбата на фабриката за отпад уште една предизборна манипулација

  Депониите во Охрид неконтролирано горат секојдневно, со што се продолжува со загадување на животната средина, а воедно се доведува во опасност и здравјето на...

  Зголемени трошоците на земјоделците за над 11 проценти

  Државниот завод за статистика на Р. Македонија објави дека Индексот на цените во земјоделието кај инпутот за мај 2021 година е зголемен за 11,4%...

  (Интервју) Апасиев: Борбата против штетниот Закон за државјанства е долга и исцрпувачка но, ние сме решени да одиме до крај

  Интервју на претседателот на Левица Димитар Апасиев за ТВ Сител: „Не ми е гајле што велат ни ВМРО ни СДСМ, тие знаат дека ние не...

  Последни објави