Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

(Видео) Апасиев: Методологијата за пописот не е подзаконска материја, кај нас Парламентот се заобиколи како единствен законодавен дом

Излагање на претседателот на Левица, Димитар Апасиев, на денешната подготвителна Седница за разјаснување на правните прашања околу контроверзниот Закон за попис на населението, домаќинствата...

(Видео) Апасиев: Методологиите во Законот за попис да се сменат, во спротивно можна е повторна кампања за бојкот

Дел од гостувањето во емисијата „Само вистина“, кадешто претседателот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев ги објаснува четирите основи по кои Левица...

(Видео) Крмов: Левица наредните пет месеци ќе работи на рушење на Законот за попис

Борислав Крмов во „Само вистина“ на тема пролонгирањето на пописот и Законот за попис:   „Според европската регулатива за попис на Европскиот парламент и Европскиот совет...

(Видео) Апасиев: Ако не успее Собранието, Уставен суд ќе го одложи пописот со поништување на самиот Закон

Изјава на пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, по повод начинот на одложување на пописот.   Апасиев: „Има две варијанти за одложување на пописот, или...

Спроведување попис сред пандемија е кривично дело – Да спречиме пописен фалсификат!

Најостро ги осудуваме и негираме тврдењата на Директорот на Институтот за јавно здравје воедно и член на Комисијата за заразни болести Шабан Мемети, кој...

Законот за попис на населението ја повредува приватноста, тајноста и сигурноста на личните податоци – Да спречиме пописен фалсификат

На интернет страницата за попис на населението е наведено дека личните податоци кои се прибираат со пописот се доверливи и се користат исклучиво за...

Последни објави