Народ од десетици илјади на улиците и на деветтиот ден од протестите

293224645_610610607088674_7798813657520994365_n

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

И покрај обидите за заплашување на народот, преку вметнати провокатори и сценирање на меѓуетнички тензии нарачани од власта на СДС и ДУИ, сепак десетици илјади излегоа на улица.

Народот е неуморен во борбата за Македонија, гласно кажувајќи НЕ на францускиот предлог.

Активистите на Левица, кои се движеа со толпата, пред Министерството за правда испишаа натпис, „ЌЕ ПОБЕДИМЕ“, оставајќи јасна порака на непокор на македонскиот народ.

Протестите продолжуваат секој ден во седум – до крај.

ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА ЛЕВИЦА

10 јули, 2022

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ