Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Интервјуа

  (Видео) Димоски: Покрај ветувањето на политичките партии, бетонизацијата на Карпош продолжува

  „Да бидам искрен помалку сме изненадени од исходот од вчерашното гласање особено поради фактот што само пред два месеци, истите тие политички партии, за...

  Левица ја нарекуваат фашистичка партија тие што Кичево го третираат како воен плен, Пратеници во Собрание се купуваат како половни автомобили на автопазар

  Како никој од нив не го забележа етно-шовинизмот на владејачката партија која Кичево го прогласи за „воен плен уште од 2001-та година“ и дека...

  ПОДЕМОТ НА НОВАТА МАКЕДОНСКА ЛЕВИЦА: Интервју со раководството на Партијата Левица

  *Интервјуто е изворно објавено на италијанскиот веб-сајт www.sinistraineuropa.it, на ден 25 ноември 2021 година. Разговарал: Адријан Вотерс   На 17 и 31 октомври оваа година се...

  (Видео) Крмов: Целта на Законот за државјанство е да имаме вештачки наплив на 70-80.000 нови државјанства

  Изјава на пратеникот на Левица Борислав Крмов за Канал 5, каде ги објаснува причините за блокадата на Левица на Собранието на Република Македонија и...

  (Интервју) Димоски: Администрацијата да биде во служба на граѓаните, а не на политичките структури

  Интервју со Мартин Димоски, член на ЦК на Левица и модератор на Левица - Карпош. ЈА: Кое е вашето мислење за општинската администрација на Општина Карпош? МД: Општинската...

  (Интервју) Апасиев: Борбата против штетниот Закон за државјанства е долга и исцрпувачка но, ние сме решени да одиме до крај

  Интервју на претседателот на Левица Димитар Апасиев за ТВ Сител: „Не ми е гајле што велат ни ВМРО ни СДСМ, тие знаат дека ние не...

  Последни објави