Покана за прес – Бараме ослободување на Здравко Савески и Владимир Куновски

levica-logo

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

На членовите на Левица, Здравко Савески и Владимир Куновски, денеска од 11 часот, во Основен суд 1 им е закажано судење, за обвинението за учество во толпа која ќе направи кривично дело. Ним во петокот им беше продолжена мерката куќен притвор за дополнителни 30 дена. Тие се наоѓаат во куќен притвор повеќе од 30 дена.

По тој повод, Левица ќе одржи прес конференција, денес (вторник, 31 мај 2016 година), со почеток од 10:30 часот, пред Основен Суд 1 Скопје.

8ba4c490-659c-4cb3-8c03-b39daf1b019e

 

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ