Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Антифашизмот ја буди Македонија

Духот на антифашистичката победа над силите на мракот засекогаш ќе ги разбранува срцата на нациите победници, кои го изградиле новиот свет, не оставајќи место...

Протоколот ја прави Македонија колонија на Бугарија

Капитулантскиот Протокол, стокмен од врховистичко-балистичката клика во власта, пред некој ден беше објавен во бугарските медиуми. Според него, Македонија за старт на преговори мора: 1. Да...

Пендаровски прифати да се преговара со историските прашања

Претседателот Стево Пендаровски во неговите контрадикторни изјави, повторно се демантираше себеси. Во интервју дадено пред два дена, самиот Пендаровски призна дека Бугарија ќе има...

Пробугарската Влада не успеа да нѐ заплаши: народот излезе во уште поголем број

Вчера, на шестиот ден од сенародниот протест против бугаризацијата на Македонија, на кој народот вели НЕ за ‚‚францускиот предлог‘‘, народот излезе во огромен број...

Оставка од Спасовски и Османи заради сценирање насилство

Во теков на вчерашниот ден, повторно се потврди дека министерот Оливер Спасовски е дел од сценариoто за предизвикување насилство, целосно потфрлајќи соодветно да ја...

Пробугарската влада ги жртвува Македонците и Албанците за да остане на власт

▪️Прес-конференција на потпаролот на Левица, Амар Мециновиќ На петтиот ден од сенародниот протест, на кој македонскиот народ кажува НЕ за наметнатиот бугарски ултиматум преку „францускиот...

Последни објави