Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Димитар Апасиев во живо, во емисијата Магазин на ТВ Сител

Каков е Апасиев во приватниот живот? Гостување на пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев во емисијата Магазин на ТВ Сител. Темите овојпат не се...

(Видео) Димитар Апасиев за Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ

„Сметаме дека хендикепот на нашата дипломатија е тоа што немаме црвени македонски линии и од тука ја поддржуваме Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ, без оглед на...

Димитар Апасиев гостува во вестите на Сител вечерва во 19 часот

Вечерва во 19:00 часот во вестите на ТВ Сител, гостува пратеникот во Собранието на Република Македонија и лидер на Левица, Димитар Апасиев. Ќе се...

(Интервју) Апасиев: Борбата против штетниот Закон за државјанства е долга и исцрпувачка но, ние сме решени да одиме до крај

Интервју на претседателот на Левица Димитар Апасиев за ТВ Сител: „Не ми е гајле што велат ни ВМРО ни СДСМ, тие знаат дека ние не...

(Видео) Единствено Левица го спречува контроверзниот Предлог-закон за државјанства

Прилог на ТВ Сител од денешното обраќање на пратеникот Димитар Апасиев на Комисијата за безбедност и одбрана, во однос на Предлог-законот за државјанства, а...

Последни објави