Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Левица – Велес: Негрижата на локалните власти причина за катастрофалната состојба на игралиштето во ОУ „Васил Главинов”

  Игралиштето во дворот на најголемото основно училиште во Општина Велес „Васил Главинов“, велешани го паметат како едно од најпосетуваните места во градот . Поради долгогодишна негрижа...

  Левица – Велес: По повод 78 години од смртта на Koста Апостолов Солев Рацин

  По повод 78 години од смртта на Koста Апостолов Солев Рацин, членовите на локалниот огранок на Левица во Велес, положија свежо цвеќе на споменикот...

  (Видео) Смилев: Корумпираните и алчни политичари вршат огромна неправда врз Бабуна

  Изјава на Игор Смилев - претседател на еко-здружението „Грин Пауер“ и член на Левица во врска со дивоградбите по течението на реката Бабуна.   https://www.youtube.com/watch?v=CxwnZoJmebY ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА...

  Левица – Велес: Спортската сала „Гемиџии” не ги исполнува условите за одржување на сребрената лига во одбојка

  Велес требаше да биде домаќин на групната фаза од одбојкарската сребрена лига во периодот од 21 до 23 мај. Освен македонската одбојкарска репрезентација, на овој...

  ЛО Велес: Детското игралиште во градскиот парк претворено во змијарник

  Обраснати треви, џбунови, несредени лулашки е сликата во детското игралиште во градскиот парк во Велес. Оваа состојба веќе неколку години наназад е непроменета. Велес за жал...

  Еколошките акции на Левица – Велес продолжуваат

  Членовите на локалниот огранок на Левица во Велес, извршија чистење на дел од крајбрежјето на езеро Младост. Апелираме до ЈКП Дервен редовно да ги извршуваат...

  Последни објави