Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Министерот за здравство доцни со сите мерки за спречување на ковид кризата

  Токму во приодот кога ескалацијата на пандемијата беше сосема извесна и очекувана, власта тераше агенда за спроведување на однапред наштиманиот попис. Наместо да се...

  Колку вредат животите на гостиварчани во очите на Арбен Таравари?!

  Колку вредат животите на гостиварчани во очите на Арбен Таравари?! Разочарувачки се секојдневните изјави на нашиот градоначалник Арбен Таравари, дека одложувањето на пописот во време...

  Ковид центрите без слободни места за пациенти со препорачана хоспитализација

  РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ Додека држаниот врв во Република Македонија е опседнат со адреналински тури и забави, државниот здравствен систем на самиот почеток од месец април...

  (Видео) Апасиев до Заев: Дали имате нијет да го прекинете пописот и да донесете регулирани цени во приватното здравство?

  На денешната седница за пратенички прашања, пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, упати две прашања до премиерот Заев. Првото прашање гласи:   „Не ли...

  Последни објави