Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Настани и најави

  Народот се мобилизира против бугаризацијата на Македонија – нема нов предлог!

  Францускиот предлог, којшто Владата првично го одби, за сега да биде прифатлив, ги содржи сите негаторски бугарски барања! Прво, двете страни ќе се произнесат за...

  79 години од масакрот во Ваташа

  Денес, претседателот на Левица - Димитар Апасиев, заедно со пратеникот Борислав Крмов и членовите на Президиумот - Бранко Ристов и Јована Мојсоска, положија свежо...

  Говор на Амар Мециновиќ на протестот за поддршка на Ламбе Алабаковски

  „Најголемиот непријател на македонското движење е фашизмот и бандата на Михајлов, рекол големиот Георги Димитров. Денеска, сведочиме дека уште е тоа така. Низ ликот и...

  Дали Демир Хисар се претвори во град – депонија?

  Поминаа 10 дена од палењето на градската депонија во Демир Хисар, а поради лошата и ненавремена реакција на општината, демирхисарци се принудени со денови...

  Најголемиот непријател на македонското движење е михајловизмот

  Големиот Георги Димитров рекол дека најголемата непријател на македонското движење е фашизмот и бандата на Михајлов! На вчерашниот протест за слобода на Ламбе Алабаковски говори...

  Фудбалското игралиште во Пинтија потопено во фекалии

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, после силното невреме кое го зафати Скопје, каде падна голем потпорен ѕид на булеварот „Борис Трајковски” во...

  Последни објави