Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Прес-конференции

  (Видео) Крмов: Народот конечно се буди, затоа што сега има политичка сила која застанува позади нивните интереси – лажираниот попис мора да го спречиме

  Прес конференција на пратеникот Борислав Крмов во врска со лажираниот попис. Бројките лиферувани од ДЗС деновиве се смешни, бидејќи сведоци сме дека веќе четири дена...

  (Видео) СДСМ и Шилегов заедно учествуваат во манипулацијата со етничките чувства на Aлбанците од Македонија

  Реџеп Исмаил - Носител на Советничката листа во Град Скопје Градоначалникот во заминување Петре Шилегов, очаен поради сопствената непопуларност, заедно со ДУИ - партија која...

  Време е овој град да си ги врати вредностите кои ги поседуваше!

  Денес на прес конференција Левица официјално го поддржа независниот кандидат за градоначалник на Град Скопје, Петар Георгиевски - Камиказа. Време е овој град да си...

  (Видео) Крмов: Ние сме единствена опозиција во Собранието

  Изјава за медиуми на пратеникот Борислав Крмов, по повод блокирањето на процедурата за донесување Изборен законик од страна на Левица, којшто власта сака да...

  (Видео) Крмов: Измените на Изборниот законик се договорени зад врата помеѓу СДСМ, ДПМНЕ и ДУИ

  „После месец дена пауза од работната група за измени на Изборниот законик, ни беше сервирано решението со отворени листи со 2 проценти праг, со...

  (Видео) Амандаманите на Алијанса се технички 10 пати понеуредни од нашите, а пола година го блокираат Собранието

  Изјава на пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев, по денешната прекината седница на Комисијата за политички прашања, на која пратениците на Левица поднесоа...

  Последни објави