Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Соопштенија и реакции

Широката коалиција на СДС-ДПМНЕ го амнестира Мијалков

РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ Сашо Мијалков, поранешен  висок функционер на ВМРО ДПМНЕ, поранешен директор на УБК, поврзуван со многу криминали во државава, еден од главните обвинети...

Бугарија го поткопува националниот идентитет кај децата со новите барања за дисперзирани студии кај нас

РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ Не многу долго по обелоденувањето на Концепцијата за реформа на основното образование дојде и барањето на бугарските власти за отворање дисперзирани студии...

Богоев потпишал скандалозен договор со „Агенција Рејтинг“ за консултантски услуги

РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ Расипништвото на Богоев и општина Карпош продолжува Стефан Богоев, како градоначалник на Општина Карпош на 18 декември потпишал договор со Агенција Рејтинг СП-М...

Унеско само потврди дека мафијата е посилна од државата

Многубројните дивоградби во заштитениот појас на Охридското Езеро, како и непланската урбанистичка експанзија во Охрид со децении наназад доведе до еколошка катастрофа во Охрид...

Апасиев достави изјава до кривичен суд поради незаконско прислушкување

  СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТ    Ја известуваме јавноста дека, претседателот на Левица, Димитар Апасиев, вчера, на ден 11.01.2021, на покана на Основен кривичен суд – Скопје, во...

МНР да им излезе во пресрет на македонските државјани во НР Кина за обнова на пасошите

По примерот со студентите во Русија, чиишто пасоши беа со истечен рок, а Министерството за надворешни работи на Македонија, ги остави на цедило, сега...

Последни објави