Каузата расте – Левица со канцеларија и во Кратово

433760885_394157289905045_417424248033171846_n

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

Во присуство на претседателот на Левица, проф. д-р Димитар Апасиев, пратеникот Борислав Крмов, како и кандидатот за претседател, проф. д-р Билјана Ванковска, свечено беше отворена канцеларијата на Левица во Кратово.

433658980 394157486571692 6621741611132161087 n

,,Левица расте, тоа е видливо во поголемите градови, но уште позабележително е во малите места. Кратово ја има поддршката од Левица и заедно ќе ја оствариме историската победа на двојните избори кои се пред нас”, истакна претседателот Апасиев пред присутните.

432480793 394157619905012 608888052370148366 n

Пратеникот Крмов потенцираше дека со успешната акција за собирање на потребните 10.000 потписи, Левица покажа способност да се носи рамо до рамо со сите политички субјекти во државата.

,,Освен од членовите на Левица, процесот беше масовно поддржан од обичниот граѓанин, кој се повеќе дава поддршка на единствената искрена опција, на Левица”, истакна Крмов.

433767464 394157566571684 7073385541906095334 n

,,Ветувам дека вашата енергија што ми ја давате, ќе ја оправдам и храбро ќе влезам во политичката битка за претседател на Македонија”, истакна Ванковска.

432469564 394157669905007 4025966910624490703 n

На Македонија и требаат храбри и решителни луѓе, а такви во Левица ги има многу. Заедно ќе победиме и ќе и го вратиме достоинството на македонскиот работник.

433697311 394157843238323 5727810481597581390 n

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ