Левица и во Малешевијата – отворена канцеларија во Пехчево

434167070_426345516714221_4640393497506679764_n

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

Претседателот на Левица, проф. Димитар Апасиев и пратеникот во Собранието Борислав Крмов свечено ја отворија канцеларијата на Левица во Пехчево.

434162706 426343423381097 4275105439749443181 n

На настанот, покрај големиот број граѓани, присуствуваа: потпретседателот на Левица – Реџеп Исмаил – Хактан, членот на Президиумот другарот Александар Симонов , координаторот на Секторот за политички систем Кристијан Димков и проф. Билјана Ванковска, кандидат за претседател на Македонија.

434170688 426344736714299 5619410469266055260 n

,,Растот на партијата е евидентен. Претходно отворивме локални ограноци во поголемите градови, сега дојдоа на ред и помалите места во Република Македонија. Овие средби, и вашата поддршка не полнат со енергија да ја продолжиме нашата борба”, истакна Крмов.

,,Никнувнаме како печурки, Левица добива подржувачи во сите краеви на Македонија. Пред само неколку години имавме само две канцеларии, денес имаме над педесет. Ова само докажува дека народот ја препознава искреноста и вистинската борба“ рече Апасиев.

434402913 426344250047681 3527756383682268812 n

Професорката Ванковска се заблагодари на активистите кои беа вклучени во процесот на собирање потписи и истакна дека секој добиен потпис ќе го оправда за време на кампањата. Таа додаде дека очекува огромна поддршка од гласачите на денот на изборите.

434367813 426345343380905 2404580510489907992 n

Истокот црвенее!

Народот е на наша страна!

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ