Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

(Видео) Крмов: Неразумно е да се попишува дијаспората за одредување на правична застапеност кај нас

Дел од гостувањето на пратеникот Борислав Крмов, во емисијата „Што мисли народот“.
 
„Најголем пропуст околу средбата меѓу Заев и Мицкоски е тоа што е дадено дозвола овој срамен и непотребен попис на дијаспората да продолжи. Значи тоа мораше да застане.“

 

Најнови објави