Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Изјави и коментари

Ристески: Уставниот суд итно да ја процесуира Иницијативата на Левица за Законот за попис

Левица денес до Уставниот суд на Република Македонија, поднесе Ургенција со барање за слободен пристап до информации од јавен карактер во врска со претходно...

Реџеп Исмаил – Хактан: Надетничко соединување во СДСМ нема

Надетничко соединување во СДСМ нема, вели во изјава за Слободен печат, Реџеп Исмаил – Хактан, член на Президиумот на Левица и носител на листата...

Апасиев: Отпор организира Владата, а не бојкотирачите

Изјава на претседателот на Левица, Димитар Апасиев, во однос на денешните заплашувања на прес - конференцијата на владиниот портпарол, Душко Арсовски, откако самиот ретерираше...

Апасиев: Неотворање врата на попишувачите не е кривично дело, се работи за блеф на Владата

Во изјава за Канал 5, претседателот на Левица децидно објаснува дека, според нашето кривично право, нема кривично дело без да има Закон, а во...

(Видео) Апасиев: Уставните судии треба само да го поништат илегално донесениот Закон за двојазичност

Уставен суд отвори јавна расправа за илегално донесениот закон за двојазичност, кој Левица го оспори уште пред две години!   Денес, претседателот на Левица, Димитар Апасиев,...

Левица бара воведување на пресметка на Средна плата наместо просечна, за да се видат реалните плати на работниците

  Изјава на координаторот на Трудовиот сектор на Левица, Бобан Кочовски за порталот rabotnik.com.mk Трудовиот сектор при Левица денеска со фејбук статус реагираше дека деновиве голем...

Последни објави