(Видео) АПАСИЕВ ВО ПОДКАСТОТ НА ЛАЗАРОВ: Левица ако дојде на власт го враќа името Република Македонија, ништо друго не прифаќаме

апасиев подкаст лазаров

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

  • Претседателот на Левица, проф. д-р Димитар Апасиев во „Лазаров подкаст“

Синоќешното гостување на претседателот и пратеник од политичката партија Левица, Димитар Апасиев, во подкастот „Лазаров“ ги собори рекордите на гледаност во живо во Македонија, со преку 11.000 гледачи во живо.

Меѓу другите теми, Апасиев ја истакна заложбата на Левица за враќање на уставното име на Република Македонија, истакнувајќи дека „северна“ е „дивоградба“.

Целото интервју може да го проследите во продолжение:

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ