(Видео) ИНТЕРВЈУ НА ЈАНКОВ ЗА ИНФОМАКС: „Скопје 2014“ е утнато од урбанистички аспект

Андреа ЈАНКОВ

„Не беше проблем барокот, тоа е само естетика, прашање на вкусови. Фасадата каква ќе ја направиш, тоа е како вкусот ни работи. Урбанизмот беше проблем. „Скопје 2014“ е утнато од урбанистички аспект, а не од естетски. А сите ја напаѓаат естетиката, тука утнаа.“

  • Интервјуто на Андреа ЈАНКОВ, членот на Централен комитет на Левица, за Инфомакс во емисијата „Тешки муабети“ од 26.10.2023, погледнете го на нашиот Јутјуб канал:

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ