Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми нема слух за безбедноста на Битолчани

На 8ми Април, советничката група на Левица-Битола поднесе барање до советот на Општина Битола кое беше едногласно поддржано за санирање на мостот и тунелот...

Најголемиот непријател на македонското движење е михајловизмот

Големиот Георги Димитров рекол дека најголемата непријател на македонското движење е фашизмот и бандата на Михајлов! На вчерашниот протест за слобода на Ламбе Алабаковски говори...

Единствен кој треба да се гони кривично е претседателот на здружението „Ванчо Михајлов“!

Денешната објава за експресно апсење на лицето кое го запали клубот, што го носи името на фашистот Ванчо Михајлов, само потврди дека власта на...

Резимирање на 12-та седница и ставот на Левица-Битола за одлуките

Поминавме исцрпувачки ден, седница која траеше 14 часа, обвинувања и лаги но на крај маските паднаа. Пред седницата двата советници беа повикани од пазарџиите да...

(Видео) Левица – Битола: Единствено Левица против поскапување на такси превозот

Такси услугите поскапуваат за 35%, ова покачување на тарифата е резултат на еден фронт помеѓу двете најголеми општински политички партии. Со оваа одлука, која беше...

Во време на енергетска криза СДСМ поставува некомпетентен кадар на РЕК – Битола

Поради внатрешните несогласувања во СДСМ - Битола за градоначалничкото место и поделените ставови од кои на една страна моментално разрешениот директор на "РЕК -...

Последни објави