Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Крмов: Ако власта се дрзне да по секоја цена спроведе ваков фалсификат, ќе доживее и колапс на изборите

  Говор на пратеникот, Борислав Крмов, по повод предлог измените на Законот за попис, односно неговото одложување. „Јас сметам дека најголемиот дел од населението од оваа...

  (Видео) Крмов: Или ќе правиме попис со нов Закон по меѓународни стандарди, или воопшто да не правиме

  Борислав Крмов: „Ако ги читаме извештаите од неуспешниот попис во 2011 година, а видовме и во бомбите, дека сите тие неправилности поради кои тој...

  (Видео) Апасиев: Ако не успее Собранието, Уставен суд ќе го одложи пописот со поништување на самиот Закон

  Изјава на пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, по повод начинот на одложување на пописот.   Апасиев: „Има две варијанти за одложување на пописот, или...

  (Видео) Апасиев до Заев: Прашавте од што се плашиме?

  Одговор на пратеникот Димитар Апасиев до премиерот Зоран Заев „Прашавте од што се плашиме? Се плашиме од процесот на ДЕМАКЕДОНИЗАЦИЈА кој што ќе го спроведете....

  Се попишуваат и оние кои немаат државјанства – политичката и манипулативната намера со пописот потврдени и од самите владини функционери

  Додека владините функционери именувани од страна на СДСМ, на чело со директорот на Државниот завод за статистика (ДЗС), ја убедуваат јавноста дека пописот е...

  (Видео) Апасиев за лицемерието на европските бирократи

  „За лицемерието на европските бирократи, па и на Американците, зборува тоа што американската амбасадорка го поздрави пописот, додека од Европска унија молчат како риби....

  Последни објави