Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Крмов: ДПМНЕ свесно не ја стави погрешната методологија за пописот на маса

  Борислав Крмов: „Ако пратениците на ДПМНЕ, апсолутно сите, и тоа многу издржано ја напаѓаа методологијата и го напаѓаа Законот, зошто тој дел не беше...

  (Видео) Крмов: Левица наредните пет месеци ќе работи на рушење на Законот за попис

  Борислав Крмов во „Само вистина“ на тема пролонгирањето на пописот и Законот за попис:   „Според европската регулатива за попис на Европскиот парламент и Европскиот совет...

  (Видео) Крмов: Албанските партии се само декларативно за ЕУ стандарди – во пракса туркаат сосема нешто друго

  Борислав Крмов за нелегалното стекнување со државнјанство во „Само вистина“: „Законот за државјанство ја крши Европската конценција за државјанство, во повеќе членови, посебно во...

  Албанските партии да престанат со анти-европските политики

  Изјавите на Бујар Османи, Артан Груби и Халил Снопче дека нема да прифатат попис без попишување на дијаспората јасно покажуваат дека единствената цел на...

  (Видео) Крмов кон Мицевски: Вие требаше да реагирате за непопишување на дијаспората на лидерската средба

  „Во ситуација кога власта беше ставена на колена, разграничувањето на резидентното население и дијаспората требаше да се најдат на преговарачка маса, за да бидат...

  (Видео) Крмов: Ние се залагаме за правична застапеност, ама класна правична застапеност

  Контрареплика на пратеникот Борислав Крмов кон пратеничката Арта Биљали - Зендели „Деведесет проценти од дијаспората била албанска - тоа не е точно. Имаме многу поголема...

  Последни објави