(Видео) Левица го спречува контроверзниот Предлог-закон за државјанства

Димитар Апасиев закон за државјанства

Левица го спречува контроверзниот предлог закон за државјанства

Во моментов, пратеникот Димитар Апасиев зеде збор на Комисијата за безбедност и одбрана, а во однос на предлог-Законот за државјанства, донесен зад затворени врати помеѓу Зоран Заев, Зијадин Села и Африм Гаши!

Левица ќе ги искористи сите свои капацитети за да го спречи носењето на ваквиот штетен закон и планираниот вештачки инжинеринг на демографската структура, кој власта насилнички, неделовнички и без учество на јавноста се обидува да го протурка.

 

ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА ЛЕВИЦА
02 јуни, 2021

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ