(Видео) ИНТЕРВЈУ НА КРМОВ ЗА ИНФОМАКС: Ниедна партија освен Левица не ги поддржува протестите за онкологија бидејќи сите се извалкани

Крмов krmov

– Мојот став е дека ниедна партија освен Левица не ги поддржува протестите за онкологија бидејќи сите се извалкани. Според мене има доктори блиски до ВМРО-ДПМНЕ, кои се вмешани во случајот и затоа се обидуваат да го задушат протестот заедно со власта.

Интервјуто на пратеникот од Левица, Борислав КРМОВ, за Инфомакс во емисијата „Тешки муабети“ од 21.09.2023 погледнете го на Јутјуб каналот:

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ