(Видео) ИНТЕРВЈУ НА МЕЦИНОВИЌ ЗА ИНФОМАКС: Со Левица на власт Македонија ќе добие алтернатива

амар

– Левица ќе води поинтелигентна политика, геополитичката ситуација во светот се менува. Додека Западот се однесува со нас како со потчинети, Кина води пријателска политика со земјите со кои соработува. БРИКС има поинаква политика, така што со Левица на власт Македонија ќе добие алтернатива.

Интервјуто на портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ за Инфомакс во емисијата „Тешки муабети“ од 28.09.2023 погледнете го на нашиот Јутјуб канал:

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ