(Видео) Апасиев: Условот е јасен – Кога ќе има Македонци во бугарскиот Устав, може да има Бугари во македонскиот Устав

Апасиев

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, на вчерашната прес-конференција беше запрашан зошто не беше на лидерската средба во понеделникот.

„Цениме дека нема што да преговараме за тие прашања. Нашиот став е јасен. Бугари во Устав во Македонија може под еден услов, кога ќе има Македонци во бугарскиот Устав. Тоа е непроменет став и нема зошто да разговараме на темата.“

ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА ЛЕВИЦА

12.11.2022г.

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ