Црвениот бран е незапирлив – Отворена канцеларија на Левица во Крива Паланка

435712400_742327261404256_1947072458587648592_n

Како одговор на потребите на народот, вечерва свечено и во позитивна атмосфера Левица ја отвори новата канцеларија во Крива Паланка, која се наоѓа во центарот на градот.

Народот се повеќе ја препознава идеологијата и вредностите на Левица – изградени на темелите на нашите предци кои го дале животот за Македонија и на кои почива вистината, праведноста и еднаквоста.

На отворањето присуствуваа претседателот на Левица Димитар Апасиев, носителот на пратеничката листа на Левица во 3ИЕ Борислав Крмов, Александар Симонов член на Президиумот, членови на ЦК, симпатизери и гости од повеќе населени места.

435735771 742327488070900 3397264307085858614 n

Покрај свеченостите, претседателот Апасиев, Крмов и Симонов се осврнаа на престојните предизвици во текот на претседателската кампања како и непосредниот влез на двоцифрен број пратеници од Левица во Собранието и што тој зголемен капацитет ќе значи одбрана на националните и класните интереси на македонскиот народ.

435683393 742327748070874 6488453940826939180 n

,,Растот на партијата е евидентен. Претходно отворивме локални ограноци во поголемите градови, сега дојдоа на ред и помалите општини во Република Македонија. Овие средби и вашата поддршка не полнат со енергија да ја продолжиме нашата борба”, истакна Крмов.

438729887 742327551404227 2692631253658405045 n

Постојаниот раст на Партијата е доказ дека народот ја препознава АСНОМ-ската идеологија и бескомпромисноста на Левица, како нова идеја чие време допрва доаѓа!

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ