(Видео) Апасиев до Заев: Прашавте од што се плашиме?

Димитар Апасиев Собрание Зоран Заев Попис

Одговор на пратеникот Димитар Апасиев до премиерот Зоран Заев

„Прашавте од што се плашиме? Се плашиме од процесот на ДЕМАКЕДОНИЗАЦИЈА кој што ќе го спроведете. И се плашиме од договорените проценти со ДУИ уште кога ја формиравте владата.

Имено, цело време се повикувате и така го прошверцувавте Законот, со европско знаменце. Никаде немате попис на дијаспора, никаде во светот согласно со Конференцијата на европски статистичари, само жители кои тука живеат една година се попишуваат, за да нема двојно попишување.

Ваков попис, преку скајп од Швицарска и единствени матични броеви има само кај нас.
Е од тоа се плашиме.”

 

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ